| valentinamariananae a întrebat:

Am trompele legate de 11 ani și acum câteva zile am avut menstruatia care mi s-a oprit după o zi jumate, as putea sa fiu însărcinată?

7 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

S-or fi dezlegat.winking

| Violleta2022 a răspuns:

Asta numai un medic ti-ar putea spune, fiindca noi nu avem cum sa vedem prin ecranul computerului daca este sarcina, fibroame sau tumori.

| dullcat a răspuns:

Menstruatia apare numai in lipsa sarcinii.

| relian a răspuns:

Daca ai avut menstruatie si o zi numa, o fi din cine stie ce cauze, poate ai luat medicatie, poate cine stie ce ai mai luat care sa fi afectat menstruatia.
Tu trebuie sa stii ce ai facut in timpul asta mai exact. Daca era sa fi ramas insarcinata, atunci nu tiar mai fi venit menstruatia nici o zi.
Cel mai bine, e sa mergi la medic, ala baga o verificare, dupa stai linistita.
Dar de ce ai inodat, legat trompele si nu ai folosit anticonceptionale sau sterilet? Eu zic ca ar fi fost ceva mai in regula decat ce spui ca ai facut tu.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Doamnă trompele legate sunt o măsură contraceptivă cu o rată de siguranță de 100 %. Problema este dacă dumneavoastră ați mai făcut controale medicale pentru a vedea dacă legăturile nu s-au slăbit, rupt, ținând cont că au trecut 11 ani. Deci riscuri sunt, dacă nu mai știți cum mai este situația acolo!

| Xox0 a răspuns:

Nu.

| Sexsimcronf a răspuns:

Garantat