| anonim_4396 a întrebat:

Buna membri TPU!
Am si eu o problema care ma supara de cateva zile.
De aproximativ o saptamana si se zbate ochiul drept si nu stiu care e cauza.
Am luat calciu cu vitamina D si magneziu, am baut apa cu lamaie, pentru ca lamaia are vitamina C, dar tot nu imi trece.
Am zis ca voi merge si la un oftalmolog, dar doctorita se intoarce abia luni din concediu.
Stiu ca una din cauze ar putea fi oboseala. Uneori, mai imi simt ochii obositi si ma mai ustura, dar in acelasi timp, noaptea ma odihnesc foarte bine si dorm suficient.
Ma puteti ajuta cu niste sfaturi/sugestii? Care ar putea fi si alte cauze si ce sa fac ca sa imi treaca?
Nu ma luati cu superstitii, gen daca ti se zbate ochiul, aduce ghinion sau mai stiu eu ce.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Edisor_Edi_1996 a răspuns:

Mai bine du-te la un oftalmolog