| ema5 a întrebat:

Mi-au iesit pe picioare ceva "pete". mai exact mi se usca pielea in anumite locuri..rar ma si mananca happy M-am tot uns cu crema de tataneasa, de galbenele. dar parca nu vor sa se inmoaie. e ceva boala? ar merita un consult? [precizez ca nu imi dispar de aproximativ o luna]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Am păţit şi eu ceva asemănător acum un an sau doi, dar doar în zona coatelor şi a gleznelor.
Am presupus că era din cauza lipsei vitaminei A, aşa că am folosit o cremă hidratantă(de la Gerovital, parcă).Mi-a trecut cam după...o lună, dar foloseam crema zilnic.
În fine...nu ştiu dacă ai păţit la fel ca mine, deci mai bine mergi la un dermatolog.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Aş zice că TREBUIE un consult la medicul dermatolog ( bine-nţeles ai nevoie de Trimitere de la medicul de familie ).

| Cat a răspuns:

Fugi la medicul dermatolog. E posibil sa ai o afectiune dermatologica sau o reactie pe fond nervos.