| 000MadMAX000 a întrebat:

Buna,nu mai am solutie de curatare pentru lentilele de contact, in ce le pot pune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hieer a răspuns:

Doar in solutie le poti pune, daca le pui in apa (sa zicem) contine clor si alti paraziti care iti pot intra in ochi printr'o minuscula zgarietura. Brrr! Lentilele ori le pui in solutia aia ori nu le mai porti.

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu poti inlocui cu nimic solutia. Cumpara alta de la farmacie.

| KiDdUtZa a răspuns:

Trebuie sa le cumperi un suport special.Nu costa mult, costa intr 10-15 leihappy

| Simmi a răspuns:

Pai de unde le-ai luat? Mergi la un magazin specializat in lentile de contact, ochelar, un doctor si iti va recomanda ceva. O cutiuta.thinking

| 000MadMAX000 explică (pentru Simmi):

Ma refer in ce alta solutie le pot pune