| Hezhex a întrebat:

Buna,nu stiu ce au ochii mei, deja de 2 ani imi lăcrimează, câteodată cand casc lăcrimează sau lăcrimează intr-un timp random dar nu multe picături, de la ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la oftalmolog si el va depista motivul cauza.

| Violleta2022 a răspuns:

De la prea mult stat cu ochii intr-un ecran de telefon sau laptop/computer.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Poate nu clipesti suficient, stai mult cu "ochii-n ecrane", iar ei încearcă să se "lubrifieze".
Du-te la oftalmolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Statul in calculator, am avut problema asta cat am intr-un birou si in fata unui calculator. De cand nu mai lucrez in fata calculatorului problema a disparut de la sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand casti se stoarce ochiul, nu mai deschide gura la maxim.