| marichuyy a întrebat:

nu stiu ce sa spun, dar de cateva zile sunt suparata...si nu sunt in apelee mele.am observat ca degetele mele sau inegrit in jurul inelelor! sunt aur si argint! la fel si pe gat am un medalion de argint si mi sa inegrit pe piept! am probleme cu inima? ce s fac ca nici nu stiu! dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Se spune ca suferi cu fierea, de aceea se inegresc. Pune inelele intr-un vas cu apa si niste detergent si lasa-le sa fiarba bine, dupa care le speli si le freci cu o periuta de dinti pe care nu o mai folosesti.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil ai niste probleme cu ficatul. Mergi la medicul de familie sa-ti recomande niste analize specifice (transaminaze, bilirubina).

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Controlează starea de sănătatea a ficatului cu analize de sânge (TGO, TGP), un ecograf abdominal.
Sănătate!
Pa, pa.