| qieiqpalz a întrebat:

Iubita mea a patit ceva si a fost foarte suparata, si dupa cateva zile in care nu am vb ma contacteaza sora ei si imi zice ca a luat supra doza de pilule si e in coma si in 3/4 zile cica isi revine ..frate eu nu prea cred adica dintr-o coma sa iti revii doar in asa putin timp? Oricum eu o iubesc enorm si cand am auzit aia am fost socat si a inceput sa imi bata inima mai puternic ..Eu si inainte aveam probleme de genu cu inima de fiecare data cand ma enervez/supar imi bate puternic inima si am unele usoare dureri de piept. Oare e normal sa se intample asta? Eu sincer cred ca am probleme cu inima acum nu stiu.Voi ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Poate că sora prietenei tale vrea să intervină în relația voastră. Nu crede nimic din tot ce ți se spune până nu vezi cu ochii tăi.
Un pacient în comă se tine numai la spital legat la aparate și ținut sub strică observație de către cadrele medicale. Așadar, cere detalii unde se află prietena ta: spital, secție, etaj, număr de salon. Cere aceste detalii de la sora prietenei tale. Este și normal ca dorești să o vezi pe prietena ta -chiar și așa în comă.
Problemele tale de sănătate sunt normale; adică este normal nu doar să rămâi șocat, ci și să apară dureri și bătăi de inimă mai puternice.
Nu te gândi acum la tine. Fă tot posibilul ca să o vezi pe prietena ta. Lucrul acesta va da bine înaintea familiei ei. Dar dacă familia ei sau un membru al familiei ei nu dorește să vii să o vezi, atunci respecta-le dorința și nu te duce.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Troll? Ca nici nu imi mai dau seama pe site ul asta care sunt troli si care doar prosti

| Freya1 a răspuns:

laughing.
Pe bune? Intrebarea ta finala dupa "prietena me e in coma" e oare eu am probleme cu inima? laughing
Daca e pe bune aia cu prietena cred ca ar trebui sa ii faci o vizita surpriza sa vezi daca e acasa si daca e bine. Daca nu du-te la ea la spital ca asa e frumos.
Iar tu la ecg.

| Donsavas a răspuns:

Cred ca ai probleme cu "sufletul" mai degrabă. Sunt trecătoare si normale. Te obișnuiești. Da, comă poate aparea brusc si nu durează mult in cele mai fericite cazuri. Prietena ta e bolnavă de...depresie. Pentru binele amândurora, consultați un psiholog sau discutați cu un psihiatru pentru a depăși tensiunea asta psihică și suferință care va apăsa in relatia de cuplu.

| Începătorul988 a răspuns:

Yo has zice sha numai ne mânti pe nhoy haci si sa anveti sa skry baiatu meu

| AlexDarius3 a răspuns:

Daca ajungi in spital sau nu, daca faci atac de cord sau alte boli de inima sorsa e de vina.