| SGeorgiana a întrebat:

Bună! O întrebare dacă se poate, zilele acestea vreau să îmi dau piercing în nas (în nară)
ce cremă / soluție pentru ‘’tratament’’ / vindecare /durere pot folosi? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dacă nu-ti bagi infectia in nas nu ar fi mai bine?

| Simpatic a răspuns:

Aceste Pierciuri ti le faci la un salon nu?
pai mai indicat ar fi sa intrebi acolo ce creme si modul de ingrijire

iti pot lasa si cateva articole in acest sens:

https://catine.ro/......50006.html

https://www.fishtattoo.ro/sfaturi/ingrijire-piercing

| KovacsB a răspuns:

Am dat eu de curand la doi porci ca incercau sa rupa cotetul, si le-am pus cate un inel nazal pentru rat Veteur nr. 5 s-au linistit.
Am dezinfectat cu apa oxigenata in fiecare zi.
Tu ce model de inel ai ales?