| andreea_6710 a întrebat:

o prietena de-a mea a fumat o data adica a pufait si de doua ori a tras in piept. am o intrebare : daca o pune la radiografie pulmonara se vede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| devine a răspuns:

Haha laughing nu! Nu iese la nicio analiza. Dar ar fi bine sa nu mai faca tampenii de genul pentru ca nu cred ca vrea sa se apuce de fumat si sa ajunga urata, cu dinti galbeni, ridata si sa duhneasca a tutun

| AFR81 a răspuns:

Cred ca prietena aia esti chiar tu happy

| mihaela_6858 a răspuns:

Nu se vede dar daca continua mult de acum in colo o sa se vada si nu doar prin radiografie ci si la fizic adica riduri, dinti...:*

| KefDeKef a răspuns:

laughing Dupa vreo 1-2 ani de fumat incepe sa iasa la radiografie.
Daca poti manca lamaie si daca mai si fumezi petele de pe plamani de la tutun apar dupa mai multi ani! laughing
Stai linisita ca nu se vede absolut nimic!

| mariusradu a răspuns:

Buna asa ceva se vede dupa 2 ani daca fumezi happy funda :*
in nici un caz daca tragi in piept.

| Lully_3323 a răspuns:

Doar 2 fumuri? Nu se vede sigur! big grin Poate daca fix in ziua aia a fumat un pachet.altfel nu big grin, asa cred