| sabinaelena a întrebat:

O prietena de-a mea are 14 ani si 65 kg eu cred ca e prea mult si as vrea sa imi spuneti o diete ceva ca sa mai slabeasca are in special picioarele si fesele "grase" va rog dati-mi exemple de dieta exercitii ceva... Va rog chiar vreau sa-mi ajut prietena sa slabeasca Dau FUNDITA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| KatherinePierce1864 a răspuns:

In primul rand trebuie sa nu tina nici o cura pentru ca daca va tine va fi si mai si. Trebuie sa manance sanatos. De exemplu: salata, mancare cu foarte putina grasime, mancare de legume, si fructe. Astea trebuie sa le manance. si hey... dupa ce slabeste sa nu inceapa sa manance iar asa de mult. si nu trebuie sa fie nici flamanda nici satula cand se ridica de la masa. sa nu manance in cantitate mare. crede-ma ca mama si sora mea incearca si o dat roade. deci nu uita. 4-5 mese pe zi in cantitati mici. nu uita asta. mananca putin si des! Fudita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa slabeasac intr-un mos sanatos iti voi spune cea mai buna metoda. Fara paine, fara mese dupa ora 6.si miscare multa.

| andrulina a răspuns:

Buna! Si eu vreau sa slabesc si am aflat despre o dieta balerina se cheama, nu stiu daca merge dar o voi incerca si eu si vreau sa i-o recomand si prietenei tale:ora 8:00 cafea(as vrea altceva eu), ora 10:00 2 oua fierte sau 2 cartofi fierti, ora 12:00 un pahar suc de rosii, ora 14:00 100 g sunca sau o felie paine prajita, ora 16:00 un mar,:ora 18:00 100 g bnranza slaba sau iaurt light.Cica se slabineste 1 kg pe zi.Mult succes prietenei tale si sa nu uite cel mai bun ingredient e vointa.