| alyson97 a întrebat:

Pana acum o saptamana-doua am facut-o de cateva ori cu prietenul meu. De fiecare data a fost protejat si si-a dat mereu drumul in afara. Faza e ca de cateva zile ma doare putin capul si imi este rau. Credeti ca ar trebui sa ma ingrijorez sau are legatura cu altceva? Am incercat sa nu ma stresez pentru ca nu prea are cum sa se intample ceva din moment ce a folosit prezervativ si nu si-a dat drumul inauntru, dar tot stau ingrijorata. Ajutati-ma, va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Esti paranoica din moment ce gandesti astfel. Sexul protejat are rolul de a ii permite partenerului sa ejaculeze intravaginal si sa savureze placerea fara a scoate penisul din vagin. Prin ce minune ai putea ramane insarcinata din moment ce bietul de el cu prezervativul montat era ""obligat""sa intrerupa juisarea si sa ejaculeze mereu afara asa cum te exprimi. Esti catusi de cat in tema care este modalitatea concreta de procreere? Stii care sunt conditiile obligatorii de a fi indeplinite pentru instalarea unei sarcini? Poti fi linistita si incearca sa nu mai fii stresata de o astfel de intrebare complet nefondata.

| alyson97 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu mai folosesc id de mess si nu pot sa vorbesc cu tine altcumva. Inca continui sa am starea de rau. Menstruatia mi-a venit luna trecuta pe 12. Nu stiu de ce sunt in continuare stresata. Prietenului meu nu i-am spus nimic, desi am incredere in el. Sper sa fie totul ok. Cand am folosit prezervativele nu s-au rupt. Nu s-a vazut nici o ruptura.nu cred ca nu am fi vazut daca avea ceva..ca stiu ca mai sunt sanse de sarcina cu acel lichid.
Si de fiecare data s-a terminat cand faceam oral sau i-o frecam eu, ca nu stiu cum altfel sa zic, mereu m-am spalat pe maini si nu am pus mana la mine jos. si el tot.
Stiu ca par cam idioata dar sunt incepatoare si nu stiu prea multe... Nimeni nu se naste invatat, deci, scuza-ma. happy Si treaba cu stresul se datoreaza faptului ca in trecut am mai avut o sperietura din asta cand am facut-o neprotejat dar totul s-a sfarsit bine si am hotarat ca nu o s-o mai fac neprotejat.

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Faptul ca te doare capul si-ti este rau, inseamna ca ati facut sex intr-un loc unde ti-a fost frig si ai racit.

| grab a răspuns:

Un algocalmin ai incercat?
nu are cum sa fie sarcina daca nu si-a dat drumu inauntru cu patima si insistenta. decat daca esti mai fertila ca pamantul de Baragan!

| alyson97 explică (pentru grab):

Am luat Fasconal de 2-3 ori zilele astea, dar nu prea m-a ajutat.

| christos1234 a răspuns:

A facut ce trebuia sa faca.