| mardeamor a întrebat:

poate ma poate ajuta o fata care a avut asa ceva sau stie ce pot avea..de ceva timp pe colul uterin sau inauntru in vagin nu stiu cum sa spun sigur mi-a aparut o umflatura mica, ca un cos. nu ma doare, nu sangereaza, o simt doar atunci cand ma spal acum e mereu acolo as vrea sa stiu daca e ceva grav si ce ar trebui sa fac (am sa ma duc si la un ginecolog) va multumesc! stiu ca nu e bine sa ma spal inauntru dar uneori am prea multa secretie si mai ma curat dar vreau sa stiu ce as putea avea va rog frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ai o infectie genitala, responsabila si de secretia excesiva si de aceasta leziune. Trebuie sa te vada cat mai repede un ginecolog (logic era sa te duci in primele 48 de ore de la identificarea leziunii)

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

Sinceră să fiu nu ştiu exact ce problemă ai putea avea. Spală-te cât mai des şi mergi la ginecolog.

Pa-pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Am să-ţi răspund chiar dacă NU sunt fată!

Poate fi vorba de un condilom/papilom/veruci/negi vaginali.

Vezi detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......itale_9027

http://www.medipedia.ro/......itale.aspx

TREBUIE să mergi la un control ginecologic!

Toate cele bune.

| Dayana98 a răspuns:

Daca nu singereaza si nu te doare e in folosul tau, insa eu cred ca trebuie sa te duci la ginecolog cit mai repede inainte de a se agrava.