| OMGisBrainiac a întrebat:

Buna!
Port ochelari si astazi m-a lovit un coleg din greseala si mi-au cazut si s-a miscat rama si s-a zgariat lentila!
1.Se poare face lentila cumva, fara sa o schimb? Caci de abia acum cateva zile am cumparat-o
2.Stand putin mai aproape de un ochi si mai departe de celalalt se poate sa imi afecteze vederea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Mergi la opticianul unde i-ai lucrat si ti-i centreaza pe un dispozitiv, cere parerea daca este nevoie sa schimbi lentila! Pentru ochi nu utiliza improvizatii!

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

. Pentru lentilele din plastic zgariate, solutia cea mai la indemana este un dispozitiv care are varful impregnat cu o solutie speciala care face sa dispara urmele si zgarieturile fine (http://www.decoblog.ro/)

| VadTot a răspuns:

Banuiesc ca ai o garantie! Deci du te acolo de unde i ai facut sa ti repare probabil gratis!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca sunt in garantie, poti merge cu ei la reparat de unde ti i-ai facut.
Te pup!