| Denysa0012 a întrebat:

Pot lua Parasinus 500 pentru dureri menstruale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Paracetamolul e analgezic, dar nu cred ca te va ajuta vizibil daca ai dureri foarte mari.

| Denysa0012 explică (pentru WhiteLife):

Durerile nu erau foarte mari, am luat jumatate de pastila si mi-au trecut. Oare paracetamolul poate influenta negativ ciclul?

| WhiteLife a răspuns (pentru Denysa0012):

Nu, nu cred asta. Atata tot ca daca iei in viitor si ai si inflamatii, nu e si antiinflamator, ci doar analgezic, pentru dureri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parasinus, din câte știu, e pentru răceală. Încearcă mai bine un Nurofen.

| christall a răspuns:

Pentru dureri menstruale eu iau no-spa.