| RoxyBarbie a întrebat:

Buna Prietenilor TPU!
Am o problema![sad]
Nici nu stiu cum sa m'a exprim, sa intselegeti mai bine ce mi se intampla!
[sad]
Imi cer scuze daca m-am exprimat gresit!
La piciorul stang in spate intre genunghi si gamba mi se vede urat o vena, pot spune ca ii chiar umflata!
Vreau sa spun ca imi place sa fac sport: in special, exercitsii de aerobic si acum am inceput si sa fac joging(sa alerg), pentru a'mi intari corpul: gambele, gleznele, fesele, soldurile, abdomenul, tot!, dar din cauza acestei vene in spate la picior intre genunghi si gamba, posibil sa patsesc ceva sau se face mai rau vena din caua efortului! nu stiu!
sunt foarte ingrijorata![crying]
Mentionez ca imi place foarte mult sa fac miscare!
Ar fi foarte Groaznic daca nu as mai putea sa fac miscare: sa alerg sau sa fac aerobic[sad]
Imi cer scuze daca m-am exprimat gresit!
Ce as putea face?!?
Help Me Please![crying]
Multsumesc MULT!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DARYA_4917 a răspuns:

Buna, nu sunt varice? Si eu am niste vene mai pronuntate si ma deranjeaza din punct de vedere estetic, am purtat tocuri foarte inalte tot timpul si din aceasta cauza le am eu.Am fost la un control si mi-a recomandat ca imi faca niste injectii chiar in acele vene umflate si acele cheaguri de sange se vor distruge in urma injectiilor insa mi-a fost frica si nu m-am dus, dar sportul este chiar recomandat asa mi-a spus medicul. Mergi la un control si asa afli sigur care este cauza. Multa sanatate

5 răspunsuri:
| BlackPuma a răspuns:

Cred ca faci varice

| Dyana_1003 a răspuns:

Probabil ca faci varicetongue

| Cris_1842 a răspuns:

Te cam sperii degeaba totusi daca zici ca pare asa dupa ce ai terminat exercitiile pune niste gheata si se rezolva