| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara. A mai folosit cineva detralex împreună cu nurofen răceală și gripă sau cu vreun medicament care conține paracetamol? Pot fi probleme dacă le administrez pe amândouă și chiar deodată?
Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Poți.

| NunuNini a răspuns:

Cumulul acestor medicamente ridica cantitatea de aspirina introdusa in organism si va da probleme gastrice, tensiune, etc.
E bine sa le iei strict la recomandarea medicului.