| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si la inceput ma manca capul penisului apoi am simtit o oarecare jena,si am observat ca mi se scurgea un lichid alb-galbui, era puroi. Acum am senzatie de arsura la urinare si o senzatie de jena tot timpul. Ce se intampla? Mentionez ca nu am avut nici un contact sexual pana acum.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de o infecţie genitală!

Poţi avea o infecţie genitală şi fără să faci sex : o poţi lua chiar şi de la o toaletă publică ( de pe o clanţă, capac de toaletă, robinet de chiuvetă, etc. - folosite după o persoană infectată )...

TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermato-venerolog - FĂRĂ să te speli pe penis în acea zi şi nici în seara anterioară, pentru ca să vadă EXACT despre ce este vorba şi, eventual, să preleveze o probă din acea secreţie!

Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie şi CERI Trimitere la Dermato-venerologie.

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| Hαppiηеss a răspuns:

Trebuie sa te duci neaparat la doctor, ai o infectie si se poate agrava daca stai asa. Vorbeste cu parintii, nu trebuie sa iti fie rusine e vorba de sanatatea ta.

| giony54 a răspuns:

Este o infectie urata, poate sa fie o boala venerica, mergi la doctor mai repede fara jena.

| RaluBaby a răspuns:

Probabil ai vreo infectie urinara. Du-te la doctor!