Întrebare recomandată | anonim1 a întrebat:

Buna seara, am 23 de ani,sex masclin si ma confrunt cu urmatoarea problema:cand sunt in public(de exemplu la biserica,piata, etc) am senzatia ca toata lumea se uita la mine si ma simt asa nelinistit, se vede pe fata mea ca am emotii desi nu se uita nimeni la mine.din cauza asta am pierdut destule oportunitati pana acum.As da orice doar sa scap de aceste probleme.Stiti careva ceva pilule de liniste, sa nu ma mai gandesc ca se uita toti la mine.Imi pun problema, dar cand chiar se va uita si voi fi in centrul atentieii ce ma fac? Demulte ori prefer sa sta acs decat sa merg undeva unde sa fiu in centrul atentiei.mrs pentru raspunsuri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Cam orice pilule de genul vrei va trebui să mergi la medic, că nu se dau fără rețete. Dar în cazul tău, sincer ți-aș sugera să încerci să vorbești cu un specialist, un psiholog, s-ar putea să te scape de probleme fără efecte adverse și fără să îți strice ficatul. Pentru că, în general, problemele astea nu au fond biologic, dacă mă înțelegi, sunt doar niște gânduri care nu îți dau pace și tu trebuie doar să îți dai seama de ce nu îți dau pace și cum poți scăpa de ele.

| 0rlando a răspuns:

Absolut nici un fel de medicație pentru tulburări psihice, nu se eliberează fără prescripție medicală. Nici măcar medicul de familie nu are autoritatea legală necesară eliberării de rețete pentru astfel de medicație.
Ai nevoie de un consult psihiatric, numai un medic psihiatric îți poate prescrie medicația de care ai nevoie.

| viotedy a răspuns:

Timiditate-psiholog

| DraudeS a răspuns:

Buna seara!

Dupa cele spuse pare a fi o problema pe fond psihic. Nu poate nimeni sa-ti recomande pilule prin domeniul internetului, pentru ca nu este ceva simplu ca o raceala. Sunt probleme pe fond psihic cum am zis: panica, anxietate, etc.
Sfatul meu este sa consulti un medic psihiatru si-ti va da un tratament. Daca esti din Bucuresti, lasa-mi un mesaj privat si-ti recomand o persoana excelenta.

Sanatate!