| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara,am fost racit si acum cateva zile mi-a curs sange pe nas,zilele astea nu mi-a mai curs,eram racit dar acum nu imi mai curge nasul, nu tusesc deloc, si nu ma doare gatul.probabil raceala s-a cam dus dar daca fac putin efort mi-e frica sa nu-mi curga iar sange pe nas,pentru. ca asa pateam cand faceam efort, imi curgea sange, ce pot sa fac sa ma "intaresc"?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu trebuie decat sa mergi la medicul de familie.

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Ce poate face medicul de familie?

| dragosbogdan001 a răspuns:

Salut, mai bine nu faci sport o vreme i-ati scutire cateva zile de la orele de sport si nu face alt sport nici in afara scolii.

| Arthiom a răspuns:

E posibil sa iti fi curs si de la servetelele nazale (daca le-ai folosit). Daca nu, evita sa faci sport.