| Gr2710 a întrebat:

Am inceput un tratament cu anticonceptionale Microgynon de cateva zile, pentru ovare polichistice. Sunt si la menstruatie, dar am niste dureri de ovare mai puternice decat de obicei. Poate fi de la tratament? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| adi32creeaza a răspuns:

Vezi un tratament cu plante medicinale.

Se vor consuma numai cruditati (salate) perioade de cateva luni, paine integrala si numai preparate ne modificate genetic si fara adausuri chimice. Se va renunta la alcool, cafea, ciocolata, tutun si in special la preparatele din carne.

In vagin se pot face supozitoare de argila si se introduc in fiecare seara cate unul. Dimineata se elimina.
De asemenea intern se consuma zilnic 1 lingurita de argila cu apa.

Sunt si altele in articolul complet.
http://www.esanatos.com/......e55826.php

Daca e ovar polichistic virilizat:
Este o forma de intersexualitate ovariana tardiva, pubertara sau postpubertara, însumând clinic:
http://www.scritub.com/medicina/OVARUL-POLICHISTIC-VIRILIZAT4456127.php