| Xdenis2004X a întrebat:

Buna seara, am o intrebare.
Ce se intampla daca am fost la strand si m-am bagat in apa rece apoi in cea calda, si apoi m-am bagat din noi in cea rece, fara a astepta cateva minute pentru a se regla temperatura corpului, pot face ceva la plamani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se intampla nimic! Chiar este indicat sa alternezi si la dus apa, cand calda, cand rece ca sisstemul limfatic al corpului, sa se activeze si sa functioneze mai bine.
La plamani nu racesti daca faci dusuri alternative!

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Ceea ce ai făcut tu înseamnă sănătate. AnaBlandiana ți-a spus despre beneficiile dusurilor alternante: de la cald la rece, și invers.

| Haidau_Nora_1995 a răspuns:

Si eu am facut asta si nu am patit nimic.