| Florentina20041997 a întrebat:

Buna seara, am o mare nelamurire, iar daca as putea sa fiu ajutata as fi foarte multumita.
Eu am 19 ani aproape 20 si am o rana in zona genitala, de o luna jumate. Am folosit un tub de Nidoflor, Bepanthen, iar acum ceea ce folosesc este Aciclovir-Richter am inteles si am citit preospectul ca este pentru Herpes de piele sau in zone genitale.
Am ajuns la concluzia Herpesului pentru ca am fost la Ginecologie si mi-a spus ca am Herpes iar cei de acolo mi-au prescris aceasta crema, de aceea o folosesc.
Aceasta crema o folosesc de 7 zile si nu mi-a trecut rana..nu mai stiu ce sa folosesc si ce sa fac. Sunt chiar ingrijorata sad relatii sexuale nu am mai avut de o luna, si in momentul de fata nu mai stiu ce sa fac si ce sa mai aplic ca sa imi treaca ca revin la normal sad de aceea va rog daca ma puteti ajuta. Ajutati-ma va rog. Multumesc crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CiocanN a răspuns:

Mie Mi.a fost recomandat la candidoza de către medic. Poți încerca și așa sau sa întrebi un alt medic.

6 răspunsuri:
| CiocanN a răspuns:

Poți face spalaturi cu ceai cu mușețel sau cu apapa bicarbonat

| Florentina20041997 explică (pentru CiocanN):

Nu am incercat sa fac salaturi cu bicarbonat. Chiar ajuta la ceva?

| Florentina20041997 explică (pentru CiocanN):

Am sa incerc multumesc happy frumos :*

| CiocanN a răspuns (pentru Florentina20041997):

Încearcă totuși și sfAtul altui doctor.
Multă sănătate!

| Florentina20041997 explică (pentru CiocanN):

Multumesc frumos, am ca merg sa ma mai consulte un doctor sa vad ce raspuns primesc si de acolo.

| CiocanN a răspuns (pentru Florentina20041997):

Mie Mi.a fost recomandat la candidoza de către medic. Poți încerca și așa sau sa întrebi un alt medic.