| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Bună seara! Am o mica nelămurire.
Joi am fost supus unei mici intervenții de extirpare a unui chist sebaceu din frunte... Și m-am ales cu doua copci.
Acum, chiar nu am ideea cum trebuie sa arate zona după operație, de aceea și intreb..., deci dupa 3 zile zona nu este umflata, însă între cele doua copci(strânse foarte tare), zona este destul de ridicat, ca un fel de imflator, dar datorita ca este strânsă foarte tare(asa pare). După ce scot firele va reveni la loc? Adică sa fie pielea dreapta? Nu cu acea ridicatura? sunt conștient ca va rămâne drept semn tăietură și punctele dr la fire... Dar aceea rificatora ma cam sperie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

In locul tau as merge la medic pentru lamuriri.