| LaurentiuLau a întrebat:

Am o problema. Vad diferit cu ochii. Adica parca nu vad la fel in aceeasi directie. Si ma doare capul. Ma impunge peset tot. Si mi-e frica sa nu fi-e vreo vena umflata sau sparta. La creier. Va rog ajutati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dan10079 a răspuns:

Nu este vena sparta la creir daca era faceai o comotie cerebrala si mureai pe loc sincer vorbesc straight face deci nu este vorba de nicio vena sparta; umflata se poate dar acum nu stiu sigur...parerea mea este ca s-ar putea sa fie din cauza unei stari nervoase care a determinat dureri mari de cap si poate si o ameteala care s-a vazut la ochi dar se poate si sa ai o problema la ochi: ochii pot fii prea obositi dar daca zici ca te doare si capul...trebuie sa fie din cauza unei stari nervoase puternice.Du-te la medicul de familie spune-i ce ai patit si sa vada el. Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ai nevoie de o consultatie serioasa la un specialist. Cere medicului de familie o trimitere pentru oftalmologie.Problema ochilor nu se repara cu leacuri babesti.

| Azµre a răspuns:

Vezi un oftamolog!

| Oana92 a răspuns:

Mergi la medic, poate fi doar de la ochi, poate ai nevoie de ochelari. Nu iti fa ganduri de acest gen inainte de a afla un diagnostic. Sanatate!