| AlexXOne a întrebat:

Buna seara! Am si eu o intrebare. Am luat benzodiazepine cu sau fara voia mea insa nu prea m-ai conteaza lucrul asta. Am ochii foarte rosii in cap si pupilele dilatate. Orice sunet pe care il aud ma deranjeaza si este amplificat cu mult peste normal. M-ar interesa si pe mine cum as putea sa le elimin din corp. Ma si simt rau de la ele si nu pot dormi. Ms!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Am senzatia ca lipseste o parte din aceasta poveste.
Daca ai fi ingerat benzodiazepine, chiar si in cantitati un pic mai mari, faptul ca nu ai putea sa dormi ar fi ultima ta problema.De fapt, aceasta problema nu ar exista...

Daca le-ai amestecat cu alcool, alte medicamente ori substante, atunci ar fi util sa specifici care au fost circumstantele exacte, iar daca ti se ingreuneaza respiratia, pulsul depaseste 160 batai pe minut, ti se distorsioneaza vederea, starea ta se inrautateste etc., ar fi mai mult decat indicat sa suni la 112.