| WinterKiss a întrebat:

Am inceput sa ies cu un tip de care imi place de 3 ani. Aseara stateam amandoi pe banca si mi-a luat telefonul in gluma si cand incercam sa il iau am ajuns cu fata la 2 cm de fata lui si am stat asa vreo 10 minute timp in care el nu zicea sau facea nimic. Am vazut ca avea pupilele dilatate tare si imi facuse ai putine complimente in seara aia. Dupa un timp s.a ridicat de pe banca m.a ciufulit si a zis ca suntem bine doar prieteni si ca era sa fac o prostie. Daca nu dprea sa ma sarte de ce a mai stat asa aproape de buzele mele? Isi bate joc de mine?

7 răspunsuri:
| sleeppy a răspuns:

Salut,am avut o situatie asemanatoare si eu cred ca el tine la tine, arata-i ca nu esti o prietena, cind esti cu el saruta-l fara sa-i mai spui nimic, eu acum 1 an am facut asta si nu imi pare rau pentru ca a devenit iubitul meu, desi totul a inceput de la o istorie simpla de prieteni buni

| neutrino a răspuns:

Ultima varianta.

| SkyPilot a răspuns:

Nu cred ca isi bate joc de tine. Lasa-l un pic sa isi analizeze sentimentele. S-ar putea sa ii fie teama de o relatie. Daca il vrei, mai apropie-te odata de el asa si daca nu se retrage saruta-l.

| cristimihailov a răspuns:

Nu vroia sa te piarda ca prietena.
Cu siguranta simte ceva pentru tine.
Da-i o limbuta si vezi ce iese.

| sEnOkHs a răspuns:

Nu i este putin rusine de tine cred.o sa iti dai seama in cateva zile daca tine la tine. Exista si varianta sa isi bata joc, depinde de baiat

| WinterKiss explică (pentru sEnOkHs):

Cum ar trebui sa se comporte daca chiar tine la mine?

| tynna009 a răspuns (pentru WinterKiss):

Pai, eu cred ca inca nu are fixate sentimentele fata de tine si este putin dus in eroare, eu zic sa te apropii de el si daca nu vezi ca nu merge, atunci sa il lasi dintr-o data, fal sa te doreasca, asta asteapta barbatii.Lasa'l sa te astepte, daca putem spune "bate'ti joc de el"