| raspuns2012 a întrebat:

am si eu o problema,cand este frig mai tare asa incep sa ma manance mainile si cand ma scarpin apar peste rosi si umflat zici ca sunt de tantar, iar cand stau la caldura se retrag dar numai cand e frig si doar pe maini si picioare va rog e ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| doctoressa a răspuns:

Ai un fel de alergie la frig, care se poate asocia cu diverse boli ca: se asociaza cu afectiuni ca crioglobulinemia, boala aglutininelor reci, criofibrinogenemia si hemoglobinuria paroxistica la rece. Ar fi bine sa te adresezi unui medic alergolog pentru consult si investigatii. http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-alergii