| adinakaty a întrebat:

Am si eu o problema.In timpul contactului sexual cu sotul meu am o foarte mare durere(usturime), iar in urma unui control mi s-a spus ca am o rana pe uter, dar la ceva timp am ramas insarcinata si vad ca si dupa nastere am aceasta ustuime, dar la controlul pe care l-am facut la 6 saptamani dupa sarcina, medicul nu mi-a mai spus nimic de rana respectiva.credeti ca aceasta rana s-a vindecat pe tot parcursul sarcinii sau ea exista si trebuie cauterizata? Imi recomandati sa merg si la alt medic pentru a-i afla parerea? Va rog ajutat-ma in aceasta problema.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Probabil medicul care a facut controlul nu a observat-o. Sigur ca trebuie consultat si un alt medic specialist caruia sa-i spuneti de problema respectiva, sa insistati sa afle cauza si sa va trateze.

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu iti propun sa incerci ceva, sa faci baie de sezut cu ceai de coada calului. Omoara microbii si ajuta la cicatrizarea ranilor.

| cristi 25 a răspuns:

Salut, cred ca ai ceva la fel ca nevastamea, si la ea e la fel, imi zce ca are ceva inauntru da i-a zis doctoru ca e racita, si alt doctor i-a zis ca are un chist, alt doctor ca nu are nimic si ca e de la nastere si am dus-o la analize la roma si i-a zis ca e de la nastere cand a nascut i s-a rupt ceva inauntrusi poate asa e si la tine ca daca se rupe sau crapa ceva inauntru nu se vindeca asa de usor, cred ca sigur asta e o zgarietura, ceva e.doctori astia ai nostri nu e de incredere, si daca le dai spaga tot te minte.eu as zice sa te mai duci la acelasi doctor de 2-3 ori si poate observa care e treaba acolo inauntru, nu?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu cat mai multi medici, cu atat mai multe pareri, deci cu atat mai bine. Cred. http://scurt.eu/76

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea fa-ti o urocultura poate ai o infectie urinara sau sotul tau are o problema daca numai atunci cand ai contact sexual