| Maria2008op a întrebat:

Buna seara, As vrea sa stiu cum as putea slabi in zona coapselor mi se pare ca le am mari am 53 de cm si nu imi plac momentan sunt într-un deficit caloric si mai fac si de 3 ori pe saptamana 10-20 de minute sport.Intr adevar am dat jos intr o saptamana 0, 8 kg si am ajuns la 47 de kg dar tot n am slăbit in zona coapselor aceiași cm am la fel ca de atunci cand am inceput deficitul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Alearga zilnic 5-6 km si vei slabi la coapse!

| OneReason a răspuns:

Concentrează-te pe menținerea deficitului caloric și includerea exercițiilor care lucrează mușchii coapselor, precum squaturile și lunges-urile, în rutina ta de antrenament. Este, de asemenea, util să ai o alimentație echilibrată și să te hidratezi corespunzător. Consultă un specialist în nutriție sau un antrenor personal pentru sfaturi adaptate nevoilor tale.