| Dragomir_Cristian_1981 a întrebat:

Salutare tuturor! Am 22 de ani si am urmatoarea problema: am o teama ingrozitoare de scari, doar cand trebuie sa le urc,la coborare nu am nicio problema. Cand incep sa urc,simt un gol in stomac, ma lasa genunchii si am senzatia ca ma voi duce pe spate. Nu am avut traume sau lucruri care sa mi declanseze aceata teama.Cum pot rezolv aceasta problema?
Va multumesc, anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Încearcă la un psihoterapeut sau și psiholog (nu mai știu care face hipnoza)care te poate hipnotiza și dupa ar trebui sa fii ok.Am auzit cazuri și cazuri care s-au vindecat după o singura ședința de hipnoză.
Merită încercat!

| Dragomir_Cristian_1981 explică (pentru Hyperion7):

Multumesc mult! Voi incerca cu siguranta.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Dragomir_Cristian_1981):

Mulțumesc și eu pentru fundiță!big grin

3 răspunsuri:
| HUAWEHUAWE a răspuns:

Salut!
Ținete-te de balustrada,maxim vei cadea jos in loc daca te vei duce pe spate, in cazul ca o sa cazi (sansele sunt mici,nimeni nu cade ).
O sa cazi in loc,te ridici si atat,fara alt stres,stii sigur ca tinandu-te bine de balustrada nu o sa se intample nimic. O ții bine si urci,nu sta sa mergi incet,nu e nimic greu. Nimeni nu cade, neimpins sau fara sa se impiedice, tu de ce ai cadea? (Asta binenteles fara starile tale active, te duci mereu sa urci, avand genuchii moi si stare de lesin - exista o sansa sa cazi, tinandu-te de balustrada o sa cazi jos in loc si gata, nu se intampla nimic ).