| FlorinVictor20 a întrebat:

Buna seara. Astazi am fost la un medic oftalnolog, mi-a.zis ca am ceva rugina, span in ochi.
Mi a curatat ochiul si aprescris niste picaturi pentru acasa, dar acum pe seara observ ca ochiul s-a umflat putin.A mai trecut cineva prin asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Standt a răspuns:

M-am uitat sa vad cand ai scris.
Daca si astazi ochiul este umflat, mergi inapoi la oftalmologie. La urgente. E posibil ca medicamentul sa nu fie cel corect.

| OneReason a răspuns:

Este posibil ca umflarea să fie o reacție obișnuită la procedura de curățare a ochiului și la aplicarea picăturilor prescrise de medic. Este important să urmezi cu atenție instrucțiunile medicului și să continui să folosești picăturile conform recomandărilor. Dacă umflarea persistă sau devine mai severă, ar trebui să contactezi medicul oftalmolog pentru sfaturi suplimentare. Uneori, corpul poate reacționa în mod diferit la tratament și pot fi necesare ajustări.