| anonim_4396 a întrebat:

Buna Seara, astazi am gasit un caine mic, mic in curte.Lam luat in casa, i-am dat mancare, el tremura.Acum il tin la cald de dimineata dar tot tremura si nu poate merge. Spuneti si mie va fi totul bine? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| faaalyoana a răspuns:

Pai frumos gestul tau, mai tinel la caldurik 2-3 zile, poate isi revine, la frigu care e afara saracutzu era in hipotermie. Poate isi va reveni!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ar fi bine dacă te-ai duce cu el la un medic veterinar.
Dă-i în continuare hrană și ține-l la cald, dar trebuie să urmărești când are nevoie să urineze, etc. ca să nu-ți facă mizerie în casă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Veterinar. S-ar putea să fie ceva mai serios decât frigul şi foamea.