| lola111122233 a întrebat:

Buna seara! Azi am alunecat pe gheață și am căzut în cotul stang,am o durere la unele miscari,nu sunt vanata si sunt doat putin umflata,am luat antiinflamator,m-am dat cu saliform si am pus rece, imi e frica sa nu fie luxat cotul dar ma gandesc ca din moment ce s-a invinetit poate nu e.O parere? tin sa mentionez ca nu am amorteli sau furnicături

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Daca aveai ceva rupt nu iti mai miscai mana, iti trece in cateva zile.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca era luxat sau rupt, ai fi urlat de durere, dar este doar o trauma locala, care va trece in cateva zile. Nu mai folosii mana aia, incerca sa o protejezi, pana se vindeca.

sanatate multa si atentie masiva, la gheata.

| dullcat a răspuns:

Buna.Pentru o parere avizata, mergi la medic.

| Standt a răspuns:

Parerea mea e sa mergi la urgente. Lasa aspectul. La cot sunt incheieturi, ligamente. Poate fi doar o usoara lovitura dar poate fi ceva mai grav.