| cami_6226 a întrebat:

Buna seara.azi am facut ecografie si rezultatul a fost:uter retrovers cu morfologie, diametre si structura normale.problema mea este ca nu raman insarcinata de doi ani ma chinui si nu reusesc.am o fetita de 13ani din prima casatorie, am facut si 4 intreruperi de sarcina in rest mam ferit, am luat si anticonceptionale dar nu perioade lungi.alta problema este ca am dureri in timpul contactului sexual, am introdus degetul in vagin si simt o umflatura in partea dreapta pe col.doctorul la care am facut ecografia mi a spus ca nu este nimic grav, doar ca nu ne potrivim, eu cu sotul meu.acum eu va intreb, daca intr-adevar are dreptate, chiar nu am de ce sa mi fac griji? va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
carla
| carla a răspuns:

Cami, cel mai indicat ar fi, sa ceri si alte pareri medicale si eventual inca un control. Medicii iti poti explica mult mai bine rezultatul ecografiei si problemele referitoare la faptul ca nu ai putut avea o sarcina pana la termen si iritatiile acelea de pe col, care trebuie si ele sa aiba o cauza. Problemele de ordin sexual cred ca se pot rezolva printr-o consiliere la un sexolog. Bafta si multa santate!

2 răspunsuri:
| seyde a răspuns:

Mai bine te duci la un control la un alt doctor si vezi atunci ce sp, apoi poti sa tragi sg concluzia, iar de ramas gravida trebuie sa existe o metoda

| sasy a răspuns:

Ar trebui sa consulti si alti doctori.