| alienware a întrebat:

Buna seara, azi am observat ca am niste bubite in cap (varsat de vant) vreau sa va intreb daca imi pot lua medical de la munca, daca sunt angajat doar de 1 luna de zile fara a fi concediat ulterior?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Vei primi foaie de boala, e interzis sa mergi la serviciu intrucat esti contagios.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, iti poti lua, daca medicul de specialitate ti-l acorda.

| valentingb a răspuns:

Intr-o situatie ca asta, cu o boala contagioasa, esti obligat sa stai acasa. Vorbeste totusi cu sefii, explica-le ca nu ai planificat sa fii bolnav saptamana asta, si sa te treaca cu vederea. Asta tine de politica lor si de cat de destepti se cred.

| Empathizer a răspuns:

Da, pentru ca este boala contagioasa.