| lllyyy a întrebat:

De doua zile mi-au iesit bubite de varsat de vant iar azi este a treia zi, ma mananca foarte rau.Cu ce ma pot da? Cat timp dureaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alinadianaaa a răspuns:

Este foarte important sa stai in casa si sa nu iesi deloc afara deorece varicele are nevoie de caldura pentru a iesi veziculele la suprafata.Ca si tratament este indicat sa foloseti gelu ViraSoothe(calmeaza mancarimilie), sa te hidratezi bine(sa mananci cat mai multe supe).

1 răspuns:
| mistret25 a răspuns:

Trebuie sa te abtii in a te scarpina. Du-te la farmacie si cere ceva pentru mancarime.Si eu am avut aceeasi problema cand am avut vărsat de vânt