| liviunm a întrebat:

Bună seara, cine imi poate recomanda ceva pentru nigei sau cum se spune mai exact.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Pentru negi?

| laSoledad a răspuns:

Si ce faci acum? Mergi repede sa cumperi ce ti-a fost recomandat aici pe internet de catre niste straini fara nicio consultate?! Comoditatea si lentoarea la unii e atat de mare incat confunda TPU cu un doctor dermatolog. Mergi la un dermatolog sa te consulte, sa-ti verifice negii pe viu si nu "doctoreii" astia de pe TPU. El e cel mai in masura sa-ti ofere un tratament personalizat, nu recomandari lipsite de consultație, diagnostic si de expertiza, precum cele de pe TPU. Fa eforul sa mergi la medic. TPU nu-ti rezolva problemele.

| Sonia822 a răspuns:

Crema cu Rostopasca de la Aur Derm, 12 lei la farmacie, e o crema fara chimicale, verde inchis. Iti trec negii in 10 zile, daca te ungi seara, inainte de culcare, sau cat de des poti tu, in functie de unde sunt localizari. Mie nu mi-au trecut cu nimic, pana nu am gasit asta

| Delcatty a răspuns:

Recomandarea mea este Duofilm. https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10019764
Contine acid salicilic.
Poti sa mergi si la medicul dermatolog care ti-i va cauteriza (ti-i va elimina prin inghetarea tesutului) sau elimina chirurgical. De fapt, iti recomand o vizita la acesta pentru a identifica corect tipul negului. Pot fi negi care sa fie cauzati de HPV la nivelul pielii, comuni, trecatori dar, daca problema persista, fii atent sa nu fie sanse de cancer de piele. De aceea te sfatuiesc ca, inainte de a aplica orice tratament acasa sa vezi un medic dermatolog.
Multa sanatate!