| CameliaCamyBlondina a întrebat:

Buna Seara.De curand am aflat ca am nevoie de ochelari pentru distanta(sufar de miopie)insa am dioptrii destul de micute(-0, 75 si -0, 50).Medicul care mi-a facut consultatia mi-a recomandat lentile cu tratament antireflex.Ce marca de lentile este mai ok ca tratamente si calitate? Printre variante se numara Carl Zeiss(Germania),Essylor(Franta), Ital-lenti(Italia) sau Interoptik (Romania)fabricate sub licenta Rodenstock Germania.Hoya mi s-au parut cam scumpe.Voi ce lentile aveti si cam cat v-au costat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| GGirl a răspuns:

Sincer, din cate stiu eu, pentru dioptrii asa mici nu se poarta ochelari.