| EvaMaria91 a întrebat:

Eu iau anticonceptionale Yasmin de 4 luni (acum sunt la a 4-a folie si o voi termina in 9 zile) si am avut diaree azi si alaltaieri (o data pe zi). Sper sa nu fie un semn de sarcina; mi-am luat pastiluta intotdeauna cand trebuia, la ora fixa. Oare o fi din cauza mancarurilor pe baza de lapte (inghetate, diferite creme, etc.) pe care le-am consumat in ultimele zile? Mentionez ca sunt mai sensibila la aceste alimente, insa mi-e frica ca nu cumva sa fie ceva mai grav.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de o "reacţie" la acele produse pe bază de lapte.
NU ai cum să fi însărcinată, anticoncepţionalele asigură o protecţie de 99-100 % ( dacă sunt administrate corect ).

Toate cele bune.

1 răspuns:
| mona a răspuns:

Din cauza mancarii, nu esti insarcinata