| liviunm a întrebat:

Bună seara grefa este buna de mancat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Grefa de ficat?

| RB26DETT a răspuns:

Daca te referi la gust, este amaruie, daca indepartezi pielita si o mananci ca pe pomelo atunci este foarte putin amara si dulce-acrisoara in functie de cat este de coapta.
Mie imi place si mananc in fiecare zi cate o grefa, ajuta la sistemul digestiv si nu numai happy.

| Laura a răspuns:

Care grefă? De piele? Încearcă.

| Kaℓi a răspuns:

Grefa in niciun caz, dar grapefruitul e bunicel.

| lpavel a răspuns:

Binenteles! Ce intrebare mai e si asta? big grin Ce n-ai mai mancat niciodata? happy

| Elena9328 a răspuns:

Cea mai bună

| KanameKuran a răspuns:

Depinde de context. In general fructele si legumele sunt sanatoase. Insa daca trebuie sa consumi medicamente, iti recomand sa intrebi doctorul daca ai voie sa mananci grapefruit. De exemplu: unele medicamente ce reduc colesterolul si presiune arteriala, precum si o buna parte din antibiotice nu trebuiesc amestecate cu grapefruit, deoarece acesta poate accentua efectul pe care il au medicamentele asupra corpului, in unele cazuri creand efecte secudare scrise sub rubrica "supradoza" a medicamentului.

| liviunm explică:

Si pentru ce e buna

| unreadheart a răspuns:

E buna daca iti plac fructele mai acre, dar daca nu poti sa faci suc din ea, e mult mai dulce

| IoanaFabiana1994 a răspuns:

Da.