| Olaru_Gheorghe_1959 a întrebat:

Imi puteti spune va rog ceea ce pot manca dupa o operatie de splina? Adica dieta. Va rog frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Ce fel de operatie? Au scos splina cu totul?
In general se recomanda mai multe portii mici raspandite pe parcursul zilei, multe lichide si mancaruti bogate in fibre. Asta cam 3 zile dupa operatie, maxim o saptamana. Dupa poti manca ca de obicei.

| Sophieka a răspuns:

Buna

Apelati medicul dvs. care v-a operat sau macar medicul de familie...

| Sophieka a răspuns:

Pai cam asta e motivul pentru care suntem pe acest site. Pentru ca ne pasa unii de ceilalti si oferim sprijinul nostru prin a raspunde, daca stim, la intrebari.

| Speranta12 a răspuns:

Pai nu ti-a spus doctorul? Trebuia sa-l intrebi... cauta pe google retete

| Michaeel a răspuns:

Aia ar trebui sa ți-o spună medicul.