| CarinaElena a întrebat:

In momentul in care s-a dat starea de urgentă, am început sa ma simt foarte rau. Am fost sa-mi fac un set de analize complet, in afara de analize la scaun. Am făcut hemoleucograma, ficat, glanda, colesterol, minerale, vitamine, gât, nas (mi-a ieșit puțin crescut ASLO) și urina unde mi s-a găsit bacteria klebsiella pulmoniae, in rest, totul perfect. La sânge niște mici diferențe din cauza infecției urinare. Am luat antibiotic 3 zile, apoi am renunțat deoarece îmi intensifica starea de rau. Am fost la neorolog, mi-a spus ca fac niște atacuri de panica. Am fost la ORL, apoi la audiogramă, totul perfect. Ideea e ca am o stare de cap gol, o amețeala, dar nu-mi pierd echilibrul. Ca o stare de ebrietate cumva. E posibil ca aceasta stare sa mi-o dau singura? M-am gândit ca am devenit ipohondra de la atâta panica. Sunt luni bune de când ma simt asa. Orice sfat e bine venit. Va mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Psihiatrul se ocupa de atacuri de panica, anxietate și ipohondrie

| Cksihja a răspuns:

Mergi la doctor doctorul îți dă un medicament dar tu nu-l urmezi și vrei să fii bine, dacă medicamentul pe care ți la dat doctorul are efecte adverse trebuia să mergi la doctor să-ți dea altul.