| Silenceisanwser a întrebat:

Buna seara TPU... am cazut acum 3 saptamani cu fata de asfalt m am julit intre nas si gura si s a format coaja aia nu stiu ce a cazugt intr o saptamana si au trecut 2 saptamani de cand a cazut mi a ramas un semn rosu se duce semnul asta e de 2-3 centimetri asa dar e doar rosu atat ca o pata pe piele. pot lua ceva de la farmacie crema orice sau ideei va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti incerca sa cumperi Cicatrizin, dar sa stii ca de-abia dupa 6 saptamani poate disparea un semn atat de mare.

1 răspuns:
| MeJustMeAndStop a răspuns:

Consider ca ar trebui sa mergi la un doctor inainte sa iei vreo crema sau pastila pentru ca nu te poti trata singut. Te-ai gandit ca daca ai lua ceva fara afirmatia medicului ai putea inrautati ceva. Mai bine te-ai duce la dermatolog sau la ce are legatura cu cazatura ta. Asa e cel mai bine. happy. Spor! big grin