| queneen a întrebat:

Buna seara TPU! De cateva zile am dureri de cap, uneori ma doare usor, alteori foarte tare si simt ca ma ia si ameteala. Din cate am inteles s-ar putea sa ma fi tras curentul la cap fiindca inainte cu o zi sa inceapa sa ma doara capul am facut baie si dupa am iesit afara plus ca in camera la mine e cam curent.
De cand a inceput sa ma doara capul iau paracetamol o data la 6 ore si uneori chiar simt ca isi face efectul iar alteori nu si astazi am fost plecata mai multe ore si cand m-am intors acasa m-a luat o foarte mare durere de cap, in special durerile sunt in partea din spate a capului si simt ca imi amorteste

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-am mai explicat acum 2 zile, ca ai gripa, de aici si durerile de cap, stomac, stare de voma...
Ai nevoied e odihna multa, paracetamol si stat in pat, nu pe telefon, nu pe computer, ca ecranul iti oboseste ochii si-ti da durere de cap.

PS nu mai pomenii de curent, ca nu exista asa ceva. Pe la tara mai pomenesc babele, dar la oras si in medicina "curentul" nu exista, exista ripa, virusi, infectii si a pretentie de la ine, ca nu esti chiar asa de prostuta, sa crezi ca te trage cineva pe geam, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți recomand o vizita la medicul de familie