| Furti a întrebat:

De ceva vreme ma doare ochiul stang, simt o usoara durere care greu ma lasa in pace. Am incercat sa las calculatorul timp de cinci zile la rand dar nu m-a ajutat.
Cineva mi-a spus ca s-ar fi putut sa fi tras curent intrucat tot pe partea stanga mai am dureri de masea si uneori cand ma lasa una din astea doua ma doare partea stanga a capului...
Treaba e ca am durerea asta de ochi cam de vreo trei saptamani incoace.
Sa ma fi luat curentul sau sa am intr-adevar probleme cu ochisorul? Intreb ca sa nu ma duc aiurea la oftalmolog si sa-mi spuna: "eh, pai te-a luat curentul!".
Nu radeti daca m-a luat curentul, e prima oara cand mi se intampla happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Mergi intai la medicul de familie, apoi la medicul oftalmolog si apoi la RMN (tomografie) Trebuie sa dormi bine cel mult 8 ore!

| Tyna_Cris_1990 a răspuns:

Eu zic totusi sa te duci la oftamolog sa nu ai probleme si durerea de cap si de masea sa fie doar o avertizare