| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU. Fumez de 4 ani in medie de 5 6 țigări pe zi. In unele zile sau luni nu fumam deloc in alte zile terminam și un pachet. Întrebarea mea este dacă apar modificări la radiografia pulmonara. mulțumesc anticipat. cei care habar nu au va rog sa nu va băgați Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fac si foarte mult sport.

| francut a răspuns:

Nu conteaza cat sport faci. Gudronul se depune si se vede la radiografie. Mai ales ca fumezi destul.

| AlexandruSimionescu a răspuns:

In functie de varsta. Tigara are foarte multe substante nocive ce dau dependenta pana la a treia generatie. De regula dupa niste ani de fumat, apar pete pe plaman ce nu mai dispar. Pur si simplu nu merita fumatul deoarece astazi tigara nu mai are nici o treaba cu nicotina. Gandeste-te cat de condimentata cu chimicale este mancarea. Cu atat mai mult tigara. Este forma perfecta de sinucidere.
Facand sport antrenezi si mai activ absorbtia substantelor nocive in organism.
Eu dupa 20 de ani m-am lasat pur si simplu intelegand ca nu-mi aduce de fapt nici o satisfactie.
Uite cam cu ce se lasa introducerea unui dezechilibru in organism https://reikido.ro/ceasul-biologic-al-organismului-uman/

| AlexSA a răspuns:

Nu,stai linistit.