| lordblaze20 a întrebat:

Salut, fumez de 2 luni și vreau să dau la liceul militar, la analiza și la radiografia pulmonara iese că fumez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Nu. Nicotina se elimina din corp in 1-3 zile desi nu cred ca o sa iti faca analize de sange special pentru nicotina.
La radiogradie nu se vede daca fumezi - eventual se vad modificari patologice specifice fumatului dar e foarte putin probabil sa ai asa ceva dupa 2 luni de fumat.

2 răspunsuri:
| Mavni a răspuns:

Iese, iese. Renunta acum, poate scapi.

| danieltulcea84 a răspuns:

Normal că iese. Lasă-te de fumat! Și bineînțeles că în liceul militar nu e permis fumatul.