| sftb a întrebat:

Buna seara TPU m-am lasat de fumat de 6 zile si in acest timp am racit dar am tuse si seaca si productiva dar nu in totdeauna noaptea mai mult si seara care ar fi treaba multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TCosminn a răspuns:

Organismul tau e obisnuit ca tu sa fumezi. Cand te-ai apucat de fumat probabil reactiona la fel ca acum, numai ca atunci stiai de la ce e. Ei bine, acum poate fi de la fix acelasi lucru. De obicei, atunci cand racesti (depinde de virus) tusesti in toate modurile. Nu lua medicamente, dau dependenta, bea ceaiuri calde (nu foarte), baie la picioare fierbinte (fara nimic in ea), si zambeste ca sa iti creezi o buna dispozitie. Insanatosire grabnica!

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Spui ca ai racit. Ce vrei mai mult de atat? Si eu fumez de ani buni si cand sunt racit tusesc.