Întrebare recomandată | Pinkaana a întrebat:

Buna seara, vreau sa va intreb ceva: mi-am recoltat culturi de col si dupa recoltare am sangerat putin, e normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este normal. Sangerarea insa nu trebuie sa depaseasca cateva picaturi si nu trebuie sa dureze mai mult de 3 zile

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este normal!
Recoltarea pentrubiopsie se face ciupind un pic cu forfecul din colul uterin, probabil din zona afectata si este perfect normal sa sangerezi un pic.
Este chiar indicat sa nu ai sex pentru urmatoarele 24 de ore ca sa eviti o posibial infectare.