| AnnaMaiya a întrebat:

Buna sti cineva daca uleiul de ricin expira ca am unul mai vechi si nu stiu daca sa-l folosesc.

Si daca e expirat cum imi dau seama?

mersi:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bianca1864 a răspuns:

Da,poate expira.m-am uitat pe al meu, si am vazut ca expira la 4 ani de la data fabricatiei. aproximeaza de cat timp il ai.vezi daca si-a schimbat textura, mirosul, si daca nu vezi nici o diferenta, foloseste-l!

| AnnaMaiya explică (pentru Bianca1864):

Eu il am cam de 2 ani, cred ca este bun!

| Bianca1864 a răspuns (pentru AnnaMaiya):

Da,trebuie sa fie bun.foloseste-l cu incredere, si mersi mult pentru funda!

4 răspunsuri:
| exydos a răspuns:

Uleiul de ricin expira si el, undeva pe ambalaj sau in alta parte trebuie sa scrie data de fabricare! De obicei tine 5 ani! Funda?

| AnnaMaiya explică (pentru exydos):

La mine nu scrie nimic, e o sticutza simpla